Projektová dokumentace k Sionskému kostelíku je hotová a navzdory pandemii koronaviru se začínají shánět všechna povolení a razítka, potřebná k získání stavebního povolení. „V rámci oprav kostelíka se počítá s odvlhčením, novou fasádou, výměnou oken a dveří a položením nové střechy na věži, která patří k nejstarším částem kostela,“ uvedl architekt Vít Mlázovský, který projektovou dokumentaci zhotovil. 

Částka potřebná na opravu kostela je vyčíslena na 3,8 milionu korun. Vzhledem k finanční náročnosti opravy chce Spolek Sionský kostelík požádat o dotace z fondů Evropské unie prostřednictvím ministerstva kultury a ministerstva pro místní rozvoj. „Nejdřív ale musíme získat stavební povolení. Mnohé granty mají podmínku, že při žádosti o peníze už musí být vydáno stavební povolení,“ uvedl Mlázovský.   

Vzhledem k tomu, že jsou přípravné práce pro opravu kostela ve finále, Spolek Sionský kostelík seznámil se situací nejen zástupce kutnohorské farnosti, ale i obec Chlístovice, kde se kostelík nachází. „Všichni mají zájem na tom, aby se kostelík opravil. Jak církev, tak obec se nám snaží vyjít vstříc,“ uvedla MUDr. Květa Bačkorová ze Spolku Sionský kostelík. 

Postup oprav a informace o získávání finančních prostředků lidé dostanou na veřejné schůzi dne 22. Října od 16:30 v kostele sv. Ondřeje v Chlístovicích. 

Součástí získávání peněz na opravu je i veřejná sbírka. Transparentní účet je stále otevřený a podrobnosti najde na stránkách: http://sionskykostelik.cz/

Všem, kteří na opravu přispěli, za dar děkujeme.

Kategorie: Aktuality

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..