Den plný sluníčka s letními teplotami doprovázel v sobotu 11. září akci na podporu kostela sv. Ondřeje a hradu Sion, které jsou spjaty s legendárním husitou Janem Roháčem z Dubé. Ačkoliv bylo vstupné dobrovolné a záleželo jen na návštěvnících, kolik věnují na rekonstrukci památek, vybralo se úctyhodných 45 tisíc korun.

Akci navštívilo okolo 300 návštěvníků a každý z nich si odnesl malou vzpomínku. 

Slavnost zahájila MUDr. Květa Bačkorová ze spolku Sionský kostelí, z. s. . Vzápětí ji vystřídala kapela Melissa, která téměř hodinu koncertovala. Zřejmě největší úspěch měla jejich píseň Bailarina.

Informace o historii místa hradu Sion mohli zájemci načerpat během přednášky Bohuslava Ryšánka. Ta se konala v prostorách samotného Roháčova sídla. Následně pro dospělé byla připravena další dávka zajímavých historických informací v podobě přednášky JUDr. Miroslava Houšky, která se zaměřila na zapomenuté historické události roku 1421. Poslední historická přednáška o historii a zajímavostech kostelíka sv. Ondřej  se konala v jeho  jinak nepřístupných prostorách. Kromě historických dat a zajímavostí si mohli účastníci poslechnout hru na klavír Milana Slabého a zpěv Kateřiny Strnadové, které přednášku doplnili. 

Část bohatého odpoledního programu byla věnována soutěžím, atrakcím a aktivitám pro děti v rámci jejich dětského dne. 

 Ti, kteří dorazili na akci později, si mohli projít kostelík sv. Ondřeje, který je jinak veřejnosti nepřístupný. Sobotní akci zakončil koncert kapely Jednota Kolín.  

Celá akce, kterou pořádal spolek Sionský kostelík, z. s. za spolupráce obce Chlístovice, místních organizací a dobrovolníků byla nejen perfektně připravená, ale všichni návštěvníci si přišli na své.

Plakat akce: Setkání na Sioně
Kategorie: Aktuality

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..