Příprava na rekonstrukci kostela svatého Ondřeje na Sioně je v plném proudu. Po zdolání všech byrokratických nástrah byl založen a funguje transparentní účet, kam mohou dárci zasílat peníze a pan architekt Vít Mlázovský zpracovává stavební dokumentaci. Na členy spolku Sionský kostelík čeká ovšem jedna z nejobtížnější etap cesty, v jejímž cíli bude opravený kostelík. Tím je získání dostatku financí. Oprava totiž spolyká desítky miliónů korun.

Jednou z možností, jak zajistit peníze na opravu, je podání žádosti o příspěvek z fondů Evropské unie. Proces jejich získání je složitý, zdlouhavý a velmi byrokratický. Už jen podání žádosti je nesmírně náročné. Hlavní roli hraje především pečlivá stavebně-historická dokumentace a perfektně vyplněná žádost.

Pokud se podaří peníze z fondů EU získat, ještě není vyhráno. Není totiž snadné ani dodržování podmínek pro uskutečnění projektu, ani jeho administrace. Podmínkou Evropské unie také je, že financuje maximálně 85 procent výdajů. Zbytek se musí hradit z jiných zdrojů, v případě kostelíka na Sioně je to veřejná sbírka. Do ní zatím přispěli a přispívají drobní dárci. Spolek chce v novém roce oslovit velké organizace a instituce v regionu, popřípadě uspořádat akce, kde by výtěžek šel na rekonstrukci kostela.

V současné chvíli se nacházíme v čase adventu, v době příprav na jedny z nejkrásnějších svátků v roce. Pro věřící je to doba radostného očekávání příchodu Spasitele, pro všechny by to mělo být období zklidnění, rozjímání a také dobročinnosti. Kdo se rozhodl přispět na opravu kostela sv. Ondřeje na Sioně, má stále možnost. Transparentní účet je otevřený a podrobnosti najde na stránkách: http://sionskykostelik.cz/

Všem, kteří na opravu přispěli, za dar děkujeme.

Kategorie: Aktuality

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..